Рекурсивний метод обчислення довжини довільної параметричної кривої

Вірченко Г.А. Рекурсивний метод обчислення довжини довільної параметричної кривої / Г.А. Вірченко // Праці Тавр. держ. агротех. університету. – Вип. 4, т. 49. – Мелітополь: ТДАТУ, 2011. – С. 84-88.

У статті подано спосіб визначення довжини довільної параметричної кривої шляхом використання рекурсивних обчислювальних процедур, що базуються на структурно-параметричному підході до геометричного моделювання.

Висновки. Наведені модифікації запропонованого методу обчислення довжини довільної параметричної кривої реалізують можливості:

- обрання найкращих різновидів згідно наявних конкретних умов використання;

- комплексного застосування у складі інтегрованих програмних модулів;

- підвищення гнучкості, потужності та ефективності сучасних комп’ютерних інформаційних технологій.

Подані прийоми поширюються й на визначення інших характеристик геометричних об’єктів, таких як площа, об’єм тощо та розв’язування інших задач.

Читати статтю повністю

Список літератури

1. Фокс А. Вычислительная геометрия. Применение в проектировании и на производстве: Пер. с англ. / А. Фокс, М. Пратт – М.: Мир, 1982. – 304 с.

2. Препарата Ф. Вычислительная геометрия: Введение: Пер. с англ. / Ф. Препарата, М. Шеймос – М.: Мир, 1989. – 478 с.

3. Роджерс Д. Математические основы машинной графики: Пер. с англ. /  Роджерс Д., Адамс Дж. – М.: Мир, 2001. – 604 c.

4. Никулин Е.А. Компьютерная геометрия и алгоритмы машинной графики / Е.А. Никулин – СПб.: БХВ-Петербург, 2003. – 560 с.

5. Ванін В.В. Визначення та основні положення структурно-параметричного геометричного моделювання / В.В. Ванін, Г.А. Вірченко // Геометричне та комп’ютерне моделювання. – Вип. 23. – Харків: ХДУХТ, 2009. – С. 42-48.

6. Вірченко Г.А. Структурно-параметричний підхід як засіб удоско-налення геометричних алгоритмів / Г.А. Вірченко // Геометричне та комп’ютерне моделювання. – Вип. 26. – Харків: ХДУХТ, 2010. – С. 81-84.