До 100-річчя академіка Анатолія Володимировича Павлова

Урочиста подія на кафедрі нарисної геометрії,

інженерної та комп’ютерної графіки

28 жовтня наш колектив приймав поважних гостей з інших кафедр університету, аграрної академії, авіаційної академії та академії будівництва України на засіданні кафедри з приводу відкриття аудиторії імені академіка А. В. Павлова. Всіх скликала повага до академіка Анатолія Володимировича Павлова та усвідомлення значення впливу його діяльності на розвиток науки прикладної геометрії, на якість навчального процесу, професіоналізм не тільки викладачів нашої кафедри, але й ВУЗів на всіх теренах колишнього СРСР. Послухати його блискучі лекції  на Всесоюзному факультеті підвищення кваліфікації працівників вищої освіти приїжджали сотні колег з усіх куточків країни. Його блискавичне мислення, вишуканий гумор, надзвичайно глибокі знання в різних галузях науки і техніки, одразу захоплювали студентів, колег-викладачів, підштовхували їх до творчої праці, вселяли віру в свої сили, допомагали долати труднощі. Всі, хто працював з Анатолієм Володимировичем усвідомлюють те величезне позитивне значення, яке відіграв він в їхньому житті, професійній, науковій та викладацькій діяльності. Його завзятість, натхнення, ентузіазм  передались всім, хто його оточував, і продовжуються в діяльності його учнів, науковців та викладачів, передаються молоді. Всі ці почуття і думки викликали у колективу кафедри бажання створити аудиторію імені академіка А. В. Павлова. Експозиція аудиторії відображає етапи життя кафедри нарисної геометрії, пов’язані з Анатолієм Володимировичем, його роботу з аспірантами, докторантами - майбутніми послідовниками, разом з якими закладались основи нашої наукової школи геометричного моделювання. Відображена вся багатогранність науково-прикладних напрямів, в яких проводились глибокі дослідження і отримувались видатні наукові та практичні результати. Це і авіабудування, і багатовимірна геометрія, і геометричне моделювання робочих органів сільськогосподарського знаряддя, моделювання кривих та поверхонь на основі комп’ютерних технологій.

Але це поки тільки відкриття і початок існування аудиторії, вона буде поповнюватись матеріалами наукових здобутків Анатолія Володимировича та новими досягненнями його учнів.

Відеокурс нарисної геометрії, підготовлений телестудією НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського"  у 80-х роках минулого століття, створення якого стало можливим завдяки викладацькій майстерності академіка  Анатолія Володимировича Павлова.

Last Updated on Sunday, 17 May 2020 17:23