НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ НА ФІЗМАТІ

На кафедрі нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки фізико-математичного факультету 23-24 квітня 2015 року відбулась IV-а Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених "Прикладна геометрія, дизайн, об’єкти інтелектуальної власності та інноваційна діяльність студентів та молодих вчених".

У конференціїї взяли участь 38 студентів, 16 аспірантів, 24 кандидати наук, 13 докторів наук та 11 старших викладачів з різних факультетів та інститутів НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сикорського" та ще представники 7 вищих навчальних закладів України. За результатами наукової конференції видано збірник тез з 64 статей на 239 сторінках.

Більш, ніж половина учасників конференції – це студенти перших курсів технічних напрямів підготовки різних факультетів та інститутів НТУУ "КПІ": ІХФ, ММІ, ПБФ, ВПІ, ФМФ та ін. Конференція викликала жваву зацікавленість у студентів, оскільки для багатьох це була перша наукова стаття і перший виступ на конференції.

Відкрив конференцію декан фізмат факультету д.т.н., проф. Ванін В.В., який відмітив, що знання, інтелект та наполегливість майбутніх вчених у пошуку розв’язання наукових, технічних та економічних задач сучасного суспільства – запорука подальшого розвитку нашої держави.

Особлива увага була приділена науковому вкладу, що зробив Анатолій Миколайович Подкоритов - професор Одеського політехнічного інституту. Доповідь була присвячена 85-річному ювілею професора, наведено короткий огляд основних досягнень і сучасних напрямків досліджень української наукової школи з теорії  спряжених  поверхонь,  проведених   під   керівництвом   д.т.н., проф. Подкоритова А.М.

Творча співпраця Анатолія Миколайовича з Київськими політехніками почалась у 1995 році, коли академік Павлов А.В. високо оцінив досягнення наукової школи Підкоритова А.М. та у спільній співпраці було отримано декілька патентів на новий метод проектування робочих поверхонь ґрунтообробних знарядь шляхом використання теорії спряжених поверхонь. На протязі більше 20 років він був членом Президії науково-методичної комісії Мінвузу СРСР. На протязі 5-ти років був членом спеціалізованої експертної ради при ВАК України, в розгляді дисертацій. Професор Подкоритов А.М. активно працює в громадському та адміністративно- науковому напрямках, він член редколегії збірки «Прикладна геометрія та інженерна графіка»,  член декількох  спеціалізованих вчених  рад з захисту кандидатських та докторських дисертацій. А.М.Подкоритова обрано Головою Одеського регіону новоствореної Української асоціації з прикладної геометрії. Згідно з наказом Міносвіти України професора А.М. Подкоритова призначено Головою Всеукраїнського конкурсу студентських робіт із розділу «Прикладна геометрія».

Дуже цікавим і об’ємним був доклад пошукача Колосової О. П. на тему «Методологічний підхід до конструкторсько-технологічного проектування ефективних технічних засобів для одержання реактопластичних композиційно-волокнистих матеріалів на базі структурно-параметричного     моделювання», який вона підготуіала разом з іншими вченими. В дослідженні проаналізовано узагальнену  структурно-параметричну модель технологічного процесу одержання реактопластичних КВМ із застосуванням УЗ, що складається з трьох укрупнених блоків: УЗ-обробки епоксидної смоли та приготування просочувальної композиції; просочення волокнистого матеріалу полімерним зв’язуючим; дозованого наносу полімерного зв’язуючого на просочений волокнистий матеріал.

Новаторською та змістовною була доповідь на тему «Застосування комп’ютерних технологій в модернізації лабораторної установки дослідження гальм з електромагнітом, в якій було розглянуто питання модернізації лабораторного стенду дослідження колодкового гальма з електромагнітом та використання комп’ютерних технологій для дослідження його роботи. Для зібрання та обробки інформації було обрано середовище графічного програмування LabView. Для перетворення аналогових сигналів датчиків   до   цифрової   форми   був   застосований   аналого-цифровий перетворювача (АЦП) компанії «NATIONAL INSTRUMENTS» – USB- 6008. Кінцевою метою роботи було зчитування сигналів з датчика частоти обертання індуктивного типу з  виводом на екран у вигляді графіку та подальшою можливістю запису даних до таблиці для встановлення залежності зміни даних від режиму роботи стенду. Науковим керівником розробки є к.т.н., доцент Лукавенко В.П., виступив з цікавим доклпдом про проведені дослідження студент ММІ Ковальчук Д.В

Актуально і цікаво пролунала доповідь студента ФМФ Демидюк Т. П., що працював під керівництвом к. ф.-м. н., Журавської Г. В. про можливість використання  мови програмування Processing для візуалізації геометричних об’єктів, що вивчаються в курсі вищої математики.

На завершальній стадії даної конференції успішно виступили студенти-першокурсники інженерно-хімічного факультету: Кравчук Д. І., Орел О. О., Коробко П. О.  та ін., які доповіли про свої наукові досягнення при розробці нових патентних та конструктивних рішень.

Бажати організаторам науково-практичної конференції, викладачам кафедри та студентам, які є початківцями-дослідниками, нових творчих і наукових здобутків!

Оргкомітет конференції

Last Updated on Sunday, 12 February 2017 10:42